Często stawiane pytania

Poniżej znajdą Państwo wybór najczęściej postawionych pytań. Jeśli informacje, których Państwo szukają tam się nie znajdują, proszę podjąć z nami kontakt poprzez info@sweetcolours.pl. Odpowiemy szybko.

 • Ile płatków róż zawiera 1 litr?

  1 litr płatków róż zawiera:

  • Ilość: około 150-200 sztuk. Jest to zależne od koloru i wielkości.
  • Waga: Poddane liofilizacji płatki róż 40-50 gram, zakonserwowane płatki róż 70-80 gram.
  • Dekoracja stołu: Rzadkie obsypanie na 3-4 stoły (8-10 osób)
  • Ilość garści: 4-5 garści na litr
  • Ilość torebek konfetti: 5-7 sztuk rozmiar torebki medium.
  • Dojście do ołtarza:  Rzadkie posypanie  około 1 metra.

  Chcą Państwo wiedzieć, około ilu litrów  płatków róż potrzebujecie? Użyjcie wtedy naszego poręcznego Kalkulatora płatków róż, z nim obliczą Państwo szybko, ilu litrów potrzebujecie na każdą okoliczność!

 • Jaka jest różnica pomiędzy poddanymi liofilizacji a zakonserwowanymi płatkami róż?

  Poddane liofilizacji płatki róż są biodegradowalne, są lekkie, mają naturalny kolor i są lekko łamliwe. Ponadto nie farbują. Płatki takie zachowują stały kolor przez 3 do 5 tygodni, jeśli są przechowywane w ciemnym i suchym miejscu. Po tym okresie płatki róż mogą się nieco odbarwić. Po tym okresie płatki róż mogą się nieco przebarwić.

  Zakonserwowane płatki róż są również biodegradowalne, ale są delikatne w dotyku i nie łamią się. Płatki te są nasycone barwnikiem. Ciemno zabarwione płatki róż mogą przez to zafarbować. Jeśli są płatki róż są przechowywane w ciemnym i suchym miejscu, utrzymają trwałość od jednego roku aż do trzech lat. Po tym okresie mogą się one nieco odbarwić.

  Dostarczamy wyłącznie prawdziwe płatki róż. Wszystkie nasze produkty mogą Państwo zwyczajnie przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywanie w lodówce lub zamrażarce nie jest konieczne.

 • Kiedy najlepiej zamówić?


  Najlepiej zamówić płatki róż i hortensji tak, by otrzymać je na tydzień lub dwa przed zaplanowaną imprezą. Nasze produkty będą wtedy w najlepszym stanie. Zakonserwowane róże mają trwałość od 1 do 3 lat, ale mogą one być także bezpośrednio dostarczone

  Wybrali już Państwo pożądane kolory, ale data Waszej imprezy wypada dopiero za kilka tygodni lub miesięcy?  To żaden problem, Sweet Colours oferuje Państwu możliwość zamówienia tych produktów teraz z późniejszą dostawą. Przy swoim zamówieniu mogą Państwof podać ”pożądaną datę” dostawy. Zamówienie zostanie zarejestrowane wraz z gwarancją dostawy zamówionych kolorów. Zamówiony produkt dostarczymy Państwu na kilka dni przed "pożądaną datą" dostawy. Mogą przy tym Państwo skorzystać z naszych okresowych ofert

  Najlepiej zamówić płatki róż i hortensji tak, by otrzymać je na tydzień lub dwa przed zaplanowaną imprezą. Nasze produkty będą wtedy w najlepszym stanie. Zakonserwowane róże mają trwałość od 1 do 3 lat, ale mogą one być także bezpośrednio dostarczone.

  Wybrali już Państwo pożądane kolory, ale data Waszej imprezy wypada dopiero za kilka tygodni lub miesięcy?  To żaden problem, Sweet Colours oferuje Państwu możliwość zamówienia tych produktów teraz z późniejszą dostawą. Przy swoim zamówieniu mogą Państwof podać ”pożądaną datę” dostawy. Zamówienie zostanie zarejestrowane wraz z gwarancją dostawy zamówionych kolorów. Zamówiony produkt dostarczymy Państwu na kilka dni przed "pożądaną datą" dostawy. Mogą przy tym Państwo skorzystać z naszych okresowych ofert!

 • Jakie są proponowane możliwości wysyłki?

  Wszystkie nasze paczki są wysyłane codziennie przez DPD. Wszystkie inne informacje znajdziecie Państwo na stronie “Dostawa”

 • Jak długotrwały jest produkt?

  Sweet Colours zapewnia dostawę naturalnych produktów. Dzięki procesowi liofilizacji mogą Państwo o wiele dłużej niż normalnie cieszyć się nimi, nawet przez wiele miesięcy. Jeśli płatki róż & płatki hortensji pozostaną wystawione bezpośrednio na słońce, mogą się one po około 3-5 tygodniach nieco przebarwić. Nie dotyczy to naszych zakonserwowanych róż i płatków róż.  Są one nasycone barwnikiem i przez utrzymują swój kolor. Produkty te mają trwałość od roku do trzech lat, nie tracą przy tym jakości, koloru i kształtu.

 • Czy moje przekazane dane są bezpieczne?

  Państwa dane osobiste zostaną potraktowane z najbardzie możliwą starannością i zabezpieczone przed użyciem przez osoby trzecie poprzez połączenie SSL (rozpoznawalne po kłódce w Waszej przeglądarce). Państwa suma zostanie zapłacona poprzez Adyen, najbardziej bezpieczny serwer online, który również zabezpiecza Wasze dane. 

 • Jak to się dzieje, że produkt w Sweet Colours jest o wiele tańszy niż u porównywalnych oferentów?

  Poprzez zakup po atrakcyjnych cenach  i celową przeróbkę z nowoczesnymi maszynami, możemy nasz produkt tak tanio zaproponować.

 • Chcę zamówić płatki róż, ale nie wiem, ile dokładnie potrzebuję.

  To pytanie otrzymujemy bardzo często.  Dlatego utworzyliśmy specjalnie dla Państwa “poręczny Kalkulator płatków róż”. 

  Teraz szybko obliczyć > 

  Poniżej więcej informacji, które Państwu pomogą:

  1 litr płatków róż to około:

  • 150 do 200 sztuk. Zależy to od koloru i wielkości.
  • Waga: poddane liofilizacji płatki róż ważą 40-50 gramów, zakonserwowane płatki róż 70-80 gramów. 
  • Dekoracja stołu: małe obsypanie na 2, 3 stoły (8-10 osób) Ilość garści: 4 do 5 garści.
  • Ilość torebek konfetti: 5 do 7 sztuk ( średnie).

 • Jakie metody płatności proponujecie?

  Wszystkie płatności online w Sweet Colours zostaną w bezpieczny i godny zaufania sposób obsłużone przez Payment Service Prowyder Adyen. Dzięki uzyskanemu przez Aden Certyfikatowi Thawte SSL, został otrzymany najwyższy stopień uwierzytelnienia. Wszystkie zakupy, które zrobią Państwo w Sweet Colours będą  na pewno bezpieczne!

  Sweet Colours proponuje następujące metody płatności: 

  • Mastercard
  • Visa
  • Paypal
  • American Express
  Wszystkie pozostałe informacie  przeczytajcie Państwo w Bezpiecznie i z zaufaniem płacić online

 • Może nie będę w domu w momencie dostawy, czy to problem?

  Dostawa wszystkich paczek musi być podpisana przy odbiorze.  W Waszym zamówieniu mogą Państwo też  wypełnić inny adres dostawy, jeśli nie będziecie w domu (adres pracy, sąsiadów, itp.). Jeśli nie będą Państwo w domu, dostawca spróbuje następnego dnia pracy  jeszcze raz dostarczyć przesyłkę.  Wszystkie dalsze informacje przeczytajcie Państwo w : Dostawa

 • Jeśli odbiorę duże ilości, czy koszty dostawy będą wtedy też wyższe?

  Nie, koszty wysyłki są zawsze €6,95. (za nasz “serwis gratis pakietów próbnych”, zapłacą Państwo tylko małą sumę za dostarczenie 8,95 zł)

 • Potrzebuję płatków róż bardzo szybko, czy to możliwe?

  Nasze motto:Dzisiaj przed 15:00 zamówione, dzisiaj wysłane! (pon-piąt) Wszystkie czasy dostawy przeczytajcie Państwo w Dostawa

 • Czy mogę zamówić telefonicznie?

  Telefonicznie odpowiemy chętnie na Państwa pytania. Niestety nie jest  możliwe załatwienie płatności przez telefon, z powodu warunków bezpieczeństwa. Wszystkie zamówienia/płatności zostaną wyłącznie załatwione przez nasz sklep internetowy.

 • Jeśli otrzymany produkt jest jeszcze zamrożony, muszę go wtedy przechować w zamrażarce?

  Nie! Naszych produktów mogą Państwo bezpośrednio używać i są one suche i jedwabiście delikatne. Najlepiej mogą Państwo przechowywać nasz produkt  w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu, dla zachowania długiej trwałości.

  Wyjmij poddane liofilizacji płatki róż & płatki hortensji na dobę przed użyciem z oryginalnego opakowania, aby wchłonęły one nieco wilgoci i były w dotyku “delikatniejsze”. (Aby to przyśpieszyć, mogą Państwo użyć wilgotnego pomieszczenia, na przykład łazienki).


 • Czy podane kwoty są włącznie z BTW?

  Tak, wszystkie kwoty w sklepie internetowym są włącznie z włącznie z VAT.

 • Jeśli nie jestem zadowolona/ny z otrzymanego produktu, dostanę moją zapłatę z powrotem?

  Może się naturalnie zdarzyć, że  produkt zostanie przyjęty z niezadowoleniem, albo nie odpowiada Państwa życzeniom (w praktyce jest to wyjątek!). W tym wypadku otrzymają Państwo Waszą zapłatę  z powrotem, ale nie koszty przesyłki. Tytaj są pewne wyjątki. Przeczytaj dalsze informacje na temat zwrotów w “Zwracać”

 • Potrzebuję dużych ilości, czy jest możliwa zniżka?

  Przeznaczą Państwo minimalnie 399 zł i kupią dwa produkty, albo więcej? Wtedy należy się Państwu atrakcyjna zniżka, która może  osiągnąć nawet 20%.  Co muszą Państwo zrobić aby to osiągnąć, kupując w naszym sklepie internetowym? Zupełnie nic!  Nasz system dopasuje automatycznie  Państwa zniżkę “więcej kupisz, więcej rabatu” przy Waszym zamówieniu. W ten prosty sposób zawsze otrzymają Państwo zniżkę, do której macie prawo!

  Rada: nawet na naszych “Specjalnych ofertach”otrzymacie Państwo zniżkę: więcej zamówisz, więcej rabatu!

  Posiadamy następujące zniżki więcej zamówisz, więcej rabatu:

  • 400 zł-2.000 zł,    10% zniżki
  • 2.000 zł-4.000 zł, 15% zniżki
  • > 4.000 zł,            20% zniżki

 • Czy Sweet Colours załatwi także liofilizację bukietów ślubnych?

  Niestety, tego serwisu nie proponujemy.